To, že je žena těhotná, ještě neznamená, že nepotřebuje žádný pohyb. Naopak, fyziologicky probíhající těhotenství není nemoc a vhodně zvolený pohyb, bude nastávající mamince ku prospěchu. Samozřejmě než se do nějaké pohybové aktivity pustíte, poraďte se s ošetřujícím lékařem.
V případě, že ošetřující lékař nebude mít proti pohybovým aktivitám výhrady, můžete se do toho pustit. Přirozený fyzický pohyb, je pro ženu tou nejpřirozenější přípravou na porod. Některá soukromá plavecká centra, plavecké kluby a plavecké bazény nabízí zajímavou službu. Je to plavání a cvičení ve vodě pro nastávající maminky. Počítejte s tím, že vyučující lektorka, může chtít lékařské potvrzení o tom, že jste k této tělesné aktivitě způsobilá. Tato poskytovaná služba, je stále více oblíbená. Pohyb ve vodě, je pro těhotnou ženu velmi přínosný. Díky nadnášení vodou, je cvičení pro ženu příjemné a lehké. Je téměř relaxační záležitostí. Žena se uvolní psychicky i fyzicky. Uleví těhotenstvím přetíženým zádům a naučí se správně dýchat. Cvičením posiluje pánevní dno a předchází vzniku křečových žil. Nemusíte se obávat, že byste touto tělesnou aktivitou svému nenarozenému děťátku nějak ublížili. Naopak, vy i vaše dítě budete mít ze cvičení ve vodě příjemné pocity.
Pokud se vám cvičení ve vodě zalíbí a nevyskytne se žádný zdravotní problém, můžete si vodního tělocviku, užívat až do porodu.
Mezi největší obavy maminek ze cvičení ve vodě, je nákaza infekčním onemocněním, právě z vody. Těhotné ženy by měly vyhledávat taková zařízení, která vyhovují přísným hygienickým normám. Než se na plavání pro těhotné přihlásíte, raději si zjistěte o plaveckém klubu co nejvíce informací.
Když budete naslouchat svému tělu, cvičení ve vodě, vám přinese při porodu očekávané výsledky. Navíc budete udržovat kontakt i s jinými nastávajícími maminkami.